Bikini to najpopularniejszy wybór wśród Polek! Kobiety uwielbiają je z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że to jeden z najatrakcyjniejszych i najseksowniejszych krojów wśród strojów kąpielowych. Właśnie dzięki niemu kobieta może pokazać swoje ciało, a jednocześnie podkreślić wszystkie atuty swojej sylwetki. Jednak to nie wszystko! Przede wszystkim to najlepszy wybór na plażę. Zapewni większą swobodę ruchów podczas pływania, a dodatkowo pozwala na opalenie prawie całego ciała. No i najważniejsze, w sklepach jest szeroki wybór stylów, kolorów i wzorów, co pozwala kobietom na dobranie bikini idealnie dopasowanego do gustu i stylu właścicielki. Jednak bikini nie zawsze było tak popularne, a kobiety, które jako pierwsze zaczęły go nosić, wzbudzały wiele kontrowersji.

Historia powstania bikini

Nie wiem, czy wiesz, ale bikini to stosunkowo nowy rodzaj stroju kąpielowego. Po raz pierwszy został zaprezentowany w Paryżu dopiero w 1946 roku przez projektanta mody Louisa Réarda. Jednak pierwsze dwuczęściowe stroje kąpielowe dla kobiet pojawiły się już w latach 40. XX wieku. Te egzemplarze były bardzo skromne i zakrywały dużą część ciała. Wiele kobiet było nimi zachwycone, a wśród innych osób już te modele wzbudzały wiele kontrowersji. Przełomem w oswojeniu kobiecego ciała był projekt Louisa Réarda w 1946 roku. Jego kostium kąpielowy był tak zaprojektowany, że zakrywał tylko najważniejsze partie ciała.

bikini kąpielowe złoty kolor

Jak powstała nazwa “bikini”?

Nazwa “bikini” dla tego rodzaju stroju kąpielowego pochodzi od nazwy atolu Bikini w archipelagu Marshalla na Oceanie Spokojnym. Atol ten był miejscem przeprowadzenia amerykańskich testów atomowych w lipcu 1946 roku, wkrótce po zaprezentowaniu bikini przez projektanta mody Louisa Réarda w Paryżu. Przyznaj, że to dosyć nietypowy wybór! Jednak projektant wymyślił taką nazwę specjalnie. Nazwa podkreślała w tamtych czasach skandaliczny i wybuchowy charakter nowego stroju kąpielowego. Projektant twierdził, że ten model rozbije świat, tak jak robi to broń atomowa. Nie pomylił się co do tego, ponieważ jego projekt wywołał na początku wiele kontrowersji i emocji. Nazwa bikini swoją popularność zdobyła wraz z rozwojem kultury masowej. Dzisiaj jest to popularne określenie na dwuczęściowy strój kąpielowy, który jest mocno wykrojony.

Jak wyglądał pierwszy strój dwuczęściowy?

Louis Réard uwielbiał szokować ludzi, dlatego pierwsze bikini składało się z dwóch kawałków materiału. Góra została zaprojektowana z dwóch trójkątów, które zakrywały jedynie brodawkę sutka i były połączone sznureczkiem lub metalową klamrą z tyłu szyi. Na pokazie zostały zaprezentowane oba modele. Dolna część składała się z dwóch kawałków materiału. Zszyto je ze sobą w taki sposób, aby zakrywały jedynie krocze, a na biodrach połączone zostały cienkimi paskami. Aby nadać bikini jeszcze większej kontrowersji, projektant wykonał je z jaskrawoczerwonego materiału, który był zdobiony białymi paskami.

stroje bikini kolorowe wzory

Dlaczego bikini wywoływało tyle kontrowersji?

Pierwszy projekt bikini spotkał się z wielką kontrowersją. Społeczeństwo nie było gotowe na tak odważny strój kąpielowy, dlatego początkowo bikini zostało odrzucone przez społeczeństwo i uznane za zbyt wyzywające, a nawet skandaliczne. Z czasem jednak zyskało ono na popularności i miało coraz większą rzeszę zwolenników, szczególnie wśród kobiet.

Dlaczego ten model stał się hitem?

Ten strój kąpielowy, który pomaga kobietom wydobyć ich największe piękno oraz podkreślić swoje atuty. To tak popularny model, ponieważ kobiety czują się w nim pewne siebie, a atuty kobiecego ciała są w bikini cudownie podkreślone. Jednak kostium dwuczęściowt jest świety też z innego powodu. Daje znacznie większą swobodę ruchów niż inne rodzaje strojów kąpielowych. To dobry model do uprawiania sportów wodnych, jak i do wszelkiej aktywności na plaży. Fakt, że coraz więcej osób wyjeżdża na wakacje nad morze i spędza godziny na plaży, dodatkowo przyczyniły się do popularności właśnie bikini.

bikini dwuczęściowe czarny kolor

Strój kąpielowy dopasowany do Twojej figury

Podstawą dobrego samopoczucia jest dobór odpowiedniego modelu do swojej figury. To właśnie dobrze dobrany strój kąpielowy może podkreślić atuty Twojego ciała, a nawet ukryć ewentualne niedoskonałości. Właśnie dlatego na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli kostiumów kąpielowych.

Najpopularniejsze jest bikini klasyczne, które składa się z klasycznych pasków na dole i górnej części oraz zakrytych kobiecych piersi. To proste i funkcjonalne rozwiązanie na właściwie każdą figurę. Dla kobiet z figurą gruszki dobrym modelem może okazać się bikini z wysokim stanem. Dolna część na wysoki stan, który pomaga zakryć dużą część brzucha. To świetny model, jeśli chcesz ukryć swoje niedoskonałości właśnie w tej części ciała. Kobiety z mniejszym biustem pokochają bikini trójkątne. Górna część składa się z dwóch trójkątów i można zawiązać ją na dwoma sznurkami na szyi, a drugi pasek zawiązuje się z tyłu pleców. Ten biustonosz nie ma dodatkowego podparcia i może nie być wygodny dla kobiet z dużym biustem. To tylko niektóre z modnych propozycji. Dzisiaj bikini dostępne jest w różnych wariantach, dzięki czemu dopasujesz idealny model właśnie do swojej sylwetki.