Podwiązka ślubna to zawsze bardzo gorący temat w trakcie planowania ubioru dla przyszłej Panny Młodej. Chociaż podwiązka ślubna nie jest widoczna pod suknią, to każda kobieta zna tę tradycję i dba o to, aby na jej nodze w dniu ślubu znalazła się tiulowa podwiązka. Co najważniejsze, wybór odpowiedniej podwiązki nie powinien być przypadkowy. Podwiązka ślubna to wyjątkowa pamiątka, szczególnie, gdy nie planujesz zachować swojej sukni ślubnej, a dodatkowo jest ona także symbolem.

Zwyczaje weselne – co oznacza podwiązka ślubna?

Podwiązka wykorzystywana była już w średniowieczu, chociaż wtedy jej przeznaczenie było inne, ponieważ podtrzymywała pończochy. Jednak już wtedy była symbolem szczęścia i płodności. Dzisiaj już nie spełnia takiej praktycznej funkcji, a jest tylko symbolem i dodatkiem do różnych imprez okolicznościowych, jak ślub lub studniówka. Jest to ważny element szczególnie podczas wesela. Nie jest tylko symbolem, może zostać użyta na oczepinach. Pan młody musi zdjąć podwiązkę z nogi panny młodej, a następnie rzuca nią do grupy niezamężnych mężczyzn. Zgodnie z tradycją, ten mężczyzna, który złapie podwiązkę, będzie następny planował ślub. Inny zwyczaj mówi o tym, że pan musi zdjąć podwiązkę z nogi swojej wybranki bez użycia rąk podczas nocy poślubnej, to zagwarantuje im spełnienie w związku i udane życie. Warto pamiętać o tym, że to są tylko przesądy, które mogą nadać temu wielkiemu dniu dodatkowy element magii.

podwiązka ślubna

Czy trzeba mieć podwiązkę na ślub?

Właśnie dlatego pamiętaj o tym, że podwiązka ślubna nie jest czymś, co musisz mieć na ceremonii zaślubin. Jednak jest ona elementem tradycji i może być zabawnym oraz eleganckim dodatkiem na noc poślubną lub do zabaw na sali weselnej. Pamiętaj, że to przede wszystkim Twój dzień, a podwiązka na ślub może być miłym dodatkiem uzupełniającym Twoje wesele.

Podwiązka ślubna – jaki kolor wybrać?

Dzisiaj masz do wyboru podwiązki w każdym możliwym kolorze, jaki sobie wymarzysz. Różnią się one między sobą nie tylko kolorami, ale także wzorami. Niektóre z nich uszyte są z koronek, inne z tiulu, a jeszcze inne mają eleganckie dodatki w postaci perełek. Podwiązka ślubna ma przede wszystkim podobać się przyszłej pannie młodej. Najczęściej wybieranym kolorem jest biały, który symbolizuje czystość i niewinność. Dodatkowo świetnie komponuje się z białą suknią ślubną panny młodej. Jednak przyszłe żony sięgają także po inne kolory, jak niebieski, który symbolizuje świeżość i elegancję, a także wierność i lojalność, która jest fundamentem do stworzenia trwałego związku. Niecodziennym kolorem jest czerwony. Podwiązka czerwona to powszechnie znany wszystkim symbol miłości i namiętności. Jej żywy i energetyczny odcień ożywia emocje i dodaje intensywności w uczuciach. Na ten kolor najczęściej decydują się pewne siebie kobiety, które chcą wyrazić swój indywidualny styl. Mniej popularne są podwiązki w kolorze czarnym oraz odcieniach pastelowych, takich jak róż lub lawenda. Przyszła panna młoda ma przed sobą nie lada wyzwanie, ponieważ podwiązka ślubna może mieć różne znaczenie w zależności od koloru.

podwiązka ślubna czarna

Czy podwiązka ślubna musi być niebieska?

Podwiązka ślubna wcale nie musi być niebieska. Wiele młodych pań decyduje się na ten kolor, ponieważ w Polskiej tradycji jest zakorzenione, że przyszła panna młoda musi mieć na sobie coś niebieskiego, aby zagwarantować sobie wierność i lojalność w związku. Trudno jest ukryć niebieskie elementy w kreacji, stąd tak dużą popularnością cieszy się niebieska podwiązka, która jest zakryta przez suknię. To praktyczne rozwiązanie, które pomaga zachować tradycję. Niebieska podwiązka ślubna może mieć zarówno kolor błękitny, jak i granatowy. Pewne jest jedno, taka podwiązka ślubna to dyskretny dodatek, który rozpala zmysły.

Podwiązki ślubne koronkowe – czy to dobry wybór?

Podwiązki ślubne koronkowe to połączenie miłości z elegancją i tradycją. Ten model dodaje delikatności i pewności siebie pannie młodej. Delikatne wzory na koronce symbolizują luksus i klasę, a dodatkowo wprowadzają nutę romantyczności i nostalgii. Wybór koronkowej podwiązki ślubnej to nie tylko hołd dla tradycji, ale także odezwa do unikalnego stylu i osobistej ekspresji. To decyzja, która podkreśla, że ślub to wyjątkowe wydarzenie, które zasługuje na wyjątkowe detale. Czy koronkowa podwiązka ślubna to dobry wybór? Tak, to wybór doskonały dla panny młodej, która pragnie dodać swemu wyjątkowemu dniu odrobiny elegancji, subtelności i romantycznej tajemnicy.

podwiązka ślubna elegancka

Podwiązka na ślub – wyjątkowy prezent dla panny młodej na wieczór panieński

Podwiązka ślubna to nie tylko element tradycji ślubnej, ale też bardzo dobry pomysł na wyjątkowy prezent dla panny młodej na wieczór panieński. To idealne dopełnienie radosnej atmosfery wieczoru panieńskiego. To prezent, który jest także symbolem. Podarowanie go przyszłej pannie młodej wskazuje na najlepsze życzenia od osoby składającej życzenia. Warto zdecydować się na podwiązkę wykonaną z najwyższej jakości materiałów, ponieważ podwiązka ślubna to wyjątkowy prezent na całe życie.

Podwiązka ślubna – gdzie kupić?

Podwiązki ślubne znajdziesz w wielu sklepach z bielizną, a także w sklepach z akcesoriami ślubnymi. W asortymencie Marilyn także znajdziesz wiele ciekawych podwiązek, które stworzyliśmy z myślą o przyszłych pannach młodych. Znajdź swoją idealną podwiązkę ślubną z Marilyn : https://e-marilyn.pl/ona/kolekcje/wedding