to nieodłączny element naszego ubioru. Pomimo tego, że nie jest widoczna pod ubraniem, to odpowiada za dobre samopoczucie i komfort. A jednak okazuje się, że wiele osób wciąż za rzadko ją wymienia. Kiedy jest dobry moment, aby pożegnać się ze starą bielizną?

Co wpływa na komfort noszenia bielizny?

Nie jedna z Polek zastanawia się, kiedy właściwie należy wymienić bieliznę. Nie ma to pytanie jednej odpowiedzi. Jeśli wykonana jest z bardzo dobrej jakości materiałów, a dodatkowo odpowiednio się ją przechowuje i suszy, może nawet służyć kilka lat. Jednak najczęściej jest tak, że bieliznę trzeba wymieniać częściej. Z tego właśnie powodu, warto chociaż raz w roku zrobić przegląd bielizny. Sprawdź wtedy, czy materiał nie jest rozciągnięty albo nie pojawiły się żadne dziurki.

Kobiety szczególną uwagę powinny poświęcić biustonoszom. Damskie bardzo często ulegają zdeformowaniu miseczek. Zdarza się, że rozciągają się w pasie, wtedy bardzo źle podtrzymują biust. Wiesz o tym, że nowa i ładna może dodać kobiecie pewności siebie, a ta nieestetyczna i zużyta może sprawić, że będziesz czuła się niepewnie? Ale to nie wszystko! Zużyty biustonosz może być przyczyną dyskomfortu, a nawet bólów pleców lub ramion. Wiedziałaś o tym? Wynika to z tego, że taka bielizna, źle podtrzymuje piersi. Nie tylko nie są ładnie uwydatnione, ale też kręgosłup ma dodatkowe obciążenie.

 

stara bielizna damska koronkowy usztywniany

Stara damska – kiedy należy wymienić?

Każda kobieta ma swój ulubiony komplet bielizny, z którym nie chce się rozstawać! Niestety są takie momenty, kiedy trzeba podjąć decyzję i zdecydować się na wyrzucenie bielizny. Kiedy więc należy wymienić biustonosz na nowy? Przede wszystkim wtedy, kiedy widzisz, że miseczki są powyginane, a krawędzie zrobiły się nieregularne. To znak, że należy wyrzucić stanik od razu, dlatego, że nie będzie on dobrze podtrzymywał piersi i może też zdeformować ich kształt.

Kolejnym sygnałem do wymiany są wystające fiszbiny, mogą ranić skórę i pozostawić dodatkowe rany na skórze. Stanik ma zapewnić komfort jeśli chodzi o działania, a także podtrzymywać piersi. Jeśli materiał się naciągnie i straci swoją elastyczność, to biustonosz nie spełnia już swojego zadania. Po wyrzuceniu starych staników, pamiętaj, aby uzupełnić swoją szafę o nowe modele. Bardzo ważne jest, aby zakupić biustonosz, który ma odpowiedni rozmiar i będzie dopasowany do Twojego biustu. Należy dobrać go tak, aby miseczki dobrze przylegały do biustu. Wyjątkowe modele znajdziesz na naszej stronie: https://e-marilyn.pl/ . Jeśli zastanawiasz się, jak przedłużyć trwałość biustonosza, to podstawą jest odpowiednie pranie i suszenie. Zalezenia dopasowane do wymagań konkretnego modelu są zamieszczone przez producenta na metce.

stara bielizna damska biustonosz z otwarta miseczka

Kiedy wymienić majtki na nowe?

Majtki kobiety wymieniają częściej na nowe niż biustonosz, wynika to z tego, że majtki jest znacznie łatwiej kupić i dobrać rozmiar tak, aby były wygodne. Nowe majtki należy zakupić wtedy, gdy widzisz, że materiał jest sprany i prześwitujący. Także poprute szwy i wystające niteczki są sygnałem do wymiany bielizny. W Marilyn znajdziesz wyjątkowe modele majtek o przeróżnych krojach. Dostępne są tradycyjne matki bawełniane oraz koronkowe. Każda kobieta znajdzie pośród nich coś dla siebie. Zobacz naszą ofertę: https://e-marilyn.pl/ona/-damska/majtki

Jak często wymieniać biustonosz na nowy?

W teorii powinno wymieniać się raz w roku, ale wszystko zależy od tego ile modeli masz w szufladzie i jak często je nosisz. Jeśli dbasz o swój stanik, pierzesz go ręcznie, pozwalasz mu powoli wysychać, to może służyć Ci nawet kilka lat. Dlatego tak ważne jest, aby przynajmniej raz w roku zrobić przegląd swojej szafy i sprawdzić stan każdego biustonosza i majtek.

stara bielizna damska biustnosz z usztywnieniami

Jak dbać o bieliznę, żeby służyła Ci długie lata?

Żywotność swojej bielizny możesz przedłużyć poprzez odpowiednie pranie jej i dbanie o proces suszenia. Materiał, który jest użyty do wyprodukowania bielizny jest delikatny, szczególnie koronkowa powinna być prana ręcznie, bo bardzo łatwo może ulec zniszczeniu i jest wrażliwa na wysokie temperatury. Najlepszym wyborem są też delikatne detergenty, najlepiej sprawdzają się specjalne płyny do prania bielizny lub środki do prania ubranek dziecięcych. Do prania ręcznego używaj też wody, która jest ciepła, ale nie gorąca, najlepiej prać je w 30 stopniach. Do suszenia wykorzystaj płaską powierzchnię. Połóż biustonosz na parapecie i uformuj go, tak aby miseczki nie wyginały się na drugą stronę. Odpowiednie pranie może przedłużyć użyteczność Twojego biustonosza nawet o kilkanaście miesięcy.

Stara damska – wymień najszybciej jak się da

Stara damska powinno zostać jak najszybciej wyrzucona. Nie chodzi tylko o walory estetyczne i to, że brzydka bielizna wpływa na zmniejszenie pewności siebie, ale przede wszystkim stary biustonosz może podrażnić skórę poprzez wystające fiszbiny i źle podtrzymuje biust. W przypadku obfitych piersi mocnej jest obciążony kręgosłup, co może skutkować jego bólem oraz napięcie w okolicach odcinka piersiowego. Nowa i dobrze dobrana bielizna to komfort użytkowania i obciążenie dla kręgosłupa. Dbaj o swoją bieliznę i wymieniaj każdy zużyty produkt na nowy, dobrze dopasowany do Twojego rodzaju biustu.