PajamaParty

W ofercie sklepu Marilyn znajdziesz pidżamy idealnie nadające się na Pajama Party. Jeśli nie wiesz jak zrobić taką imprezę mamy dla Ciebie gotową listę zadań.


Krok 1: Utwórz listę gości Pajama Party


Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybranie listy gości. 

Czy myślisz o zorganizowaniu imprezy w piżamie ze swoimi ulubionymi dziewczynami ? A może chcesz urządzić rodzinną imprezę piżamową, na którą dzieci i mężowie są mile widziani. Jeśli Ty lub Twoje dziewczyny macie dzieci, przyjęcie piżamowe dla całej rodziny może ułatwić wszystkim uczestnictwo. W ten sposób nikt nie musi organizować opieki nad dziećmi, aby przyłączyć się do całej zabawy! Niezależnie od rodzaju imprezy, na którą się zdecydujesz, zrób listę wszystkich osób, które chcesz zaprosić. W ten sposób uzyskasz przybliżoną liczbę osób, dla których musisz przygotować przygotowania. Jeśli myślisz o zorganizowaniu przyjęcia rodzinnego, warto zanotować, ilu dorosłych i dzieci się spodziewasz. To znacznie ułatwi planowanie!

Krok 2: Wybierz datę i zrób zaproszenia gości na Pidżama Party


Kiedy już wiesz, kogo zaprosić, czas umówić się na randkę! Najlepiej wybrać termin dogodny dla Ciebie i Twoich gości. 
Impreza w piżamie niekoniecznie musi być noclegiem. Jeśli jednak tak jest, pamiętaj, aby wziąć to pod uwagę przy wyborze daty przyjęcia. Gdy ustalisz już datę i czas trwania imprezy, pora przygotować zaproszenia. Oto kilka ważnych informacji, które będą potrzebne w zaproszeniu:

Data - dodaj dzień tygodnia, w którym podajesz datę, aby uniknąć nieporozumień.

Czas - wskaż, kiedy impreza się rozpocznie i kiedy ma się zakończyć.

Miejsce - dodaj swój pełny adres, pobliskie punkty orientacyjne i mapę.

Temat - umieść w zaproszeniu temat imprezy, aby goście wiedzieli, czego się spodziewać.

Strój - poinformuj swoich gości o tym, czego oczekujesz od piżamy.

Rzeczy do zabrania - dołącz listę rzeczy, które będą musieli przynieść na imprezę. Jest to szczególnie ważne, jeśli jest to impreza nocna .

Informacje RSVP - zapewnij swojemu gościowi sposób odpowiedzi na Twoje zaproszenie. Pomocne może być również podanie terminu ich odpowiedzi.

Gdy już uporządkujesz te szczegóły, możesz utworzyć zaproszenia listowne lub elektroniczne! 

Po utworzeniu zaproszeń wyślij je swoim gościom! Spróbuj wysłać zaproszenie na 3-4 tygodnie do przodu, aby dać swoim gościom czas na zaplanowanie przyjęcia i odpowiedź na zaproszenie.

Wskazówka: zamiast drukować zaproszenia, możesz w pełni wykorzystać swój budżet, wybierając bezpłatne usługi zaproszeń elektronicznych, które są powszechnie dostępne w Internecie. Możesz nawet wybrać usługę online, która będzie również dla Ciebie śledzić potwierdzenia uczestnictwa!

Krok 3: Sporządź listę działań 

Chociaż możesz nie chcieć zbyt zorganizowanej i zaprogramowanej imprezy, zawsze dobrze jest spisać kilka zajęć grupowych i przygotować się do nich z wyprzedzeniem. Daj swoim gościom swobodę mieszania się ze sobą i cieszenia się swoim towarzystwem, ale te czynności przydadzą się, gdy zauważysz, że sytuacja zwalnia.

Możesz dać dorosłym chwilę wytchnienia, ustawiając osobno zajęcia przyjazne dzieciom, aby maluchy były wystarczająco zajęte, aby mama i tata również mogli postawić stopy.

Oto kilka zabawnych zajęć z piżamy, które możesz wykonywać z dorosłymi:

konkurencyjne gry grupowe (szarady lub piktogramy)

metamorfozy

gry do picia

Prawda czy wyzwanie

Oto kilka zabawnych zajęć z piżamy, które możesz wykonywać z dziećmi:

Czas na opowieść lub przedstawienie kukiełkowe

Gry planszowe (Scrabble, Monopoly lub Snakes and Ladders)

Sztuka i rzemiosło

Oto kilka zabawnych zajęć, z których każdy może się cieszyć:

Fotobudki do samodzielnego montażu

Projekcja filmów

Piżama Dance Party

Zabawa w chowanego

Zbuduj fort na poduszki

Jeśli wśród gości są małe dzieci, z pewnością warto zanotować kilka czynności i mieć w pobliżu potrzebne materiały. Będziesz chciał zapewnić rozrywkę małym dzieciom przez większość imprezy, aby nie było zbyt chaotycznie.

Krok 4: Zdecyduj o upominkach dla Gości

Co to jest za impreza bez upominków na przyjęcie? W dzisiejszych czasach masz wiele opcji na przyjęcie, ale najlepsza przysługa to coś, co Twoi goście będą chcieli zatrzymać przez długi czas.

Idealny dodatek na imprezę w piżamie to coś, z czego mogą korzystać już podczas samej imprezy - piżamy, szlafroki, a nawet jedno i drugie!

Dodatkowy bonus: zdjęcia twojej imprezy będą wyglądać bardzo szykownie, gdy wszyscy będą ubrani w podobne piżamy!

Jeśli planujesz przyjęcie dla całej rodziny i spodziewasz się przyjścia dzieci, nie martw się - Marilyn o nich nie zapomniał! 

Krok 5: Udekoruj i przygotuj imprezę

Dekoracje piżamowe nie muszą być zbyt wyszukane. Piżama i szlafroki naprawdę już wprowadziły nastrój na imprezę.

Jeśli chcesz dodać dekoracje, możesz powiesić serpentyny i balony, aby przestrzeń była bardziej świąteczna. Upewnij się, że w strefie przyjęcia jest mnóstwo dużych poduszek i koców, aby goście mogli się w nich przytulić.

Warto wyznaczyć miejsce na jedzenie i napoje. Jeśli zaprosiłeś dzieci na imprezę, może być fajnie rozstawić dla nich namioty do spania .