Dobrze dobrany stanik nie tylko wpływa na komfort noszenia, ale też na samopoczucie kobiety. Dzisiaj stanik to nie tylko rzecz, którą kobiety zakładają pod bluzkę. To część ubioru, która dodaje kobiecie pewności siebie. Biustonosz, który nie uciska i pięknie podtrzymuje piersi to marzenie każdej kobiety. Wiele osób zastanawia się jak dobrać biustonosz, który będzie idealny dla jej piersi! Oto kilka wskazówek, które w tym pomogą! ? A o to krótka historia biustonoszy!

Dlaczego biustonosz powinien być dobrze dobrany? 

Prawie 70% kobiet nosi źle dopasowane biustonosze do swoich piersi. Wiesz, że na kształt biustu wpływa nie tylko genetyka, ale też odpowiedni stanik? Źle dobrany może zdeformować piersi i sprawić, że ich kształt się zmieni! Dopasowany stanik trzyma piersi nieruchomo i zapewnia im wsparcie. A to właśnie to jest gwarancją pięknego biustu!  Właściwie dobrany stanik zapewnia komfort noszenia przez cały dzień. Nie powoduje podrażnień skóry, nie uwiera i nie ociera. Bardzo często zdarza się, że kobiety z powodu nieodpowiedniego biustonosza mają nawet rany, szczególnie wtedy, gdy w kobiecej szafie znajdzie się biustonosz ze zbyt ciasnym pasem obwodu. To właśnie to jest najczęstszym powodem odparzeń i podrażnień, zaraz obok zbyt opiętych ramiączek, które wbijają się w ramiona, albo zbyt małe miseczki.

Dlaczego biustonosz powinien być dobrze dobrany? 

“Kupuję ten sam rozmiar i nigdy nie przymierzam stanika.” – Najczęstszy błąd! Piersi się zmieniają, szczególnie widać to podczas zmiany wagi. Jeśli waga idzie w górę, piersi potrzebują większy rozmiar stanika, jeśli waga idzie w dół, to rozmiar trzeba zmniejszyć. Dodatkowo często producenci mają inne rozmiary względem siebie. Zanim zdecydujesz się na zakup, zmierz się dobrze lub przymierz biustonosz, jeśli jest taka możliwość. “Trochę mały, ale i tak go kupię.” – Miseczka nie okala całej piersi, tylko trochę ją zakrywa, ale pierś po prostu wylewa się z miseczki. To jest bardzo częsty problem, który można łatwo wyeliminować. Przymierz kilka rozmiarów i zobacz, w którym staniku, Twoje piersi są najbardziej stabilne. Stań bokiem i sprawdź, czy z tego profilu piersi nie wylewają się z miseczek. Jeśli widzisz, że pierś wystaje, to znak, aby wziąć większy rozmiar. Preferuję jeden model biustonosza i tylko w standardowej rozmiarówce! – To kolejny bardzo częsty problem. Na rynku występuje wiele modeli biustonoszy właśnie po to, aby dobrać te najlepsze dla siebie. Każdy model jest dopasowany do innego kształtu piersi. Coś, co pasuje koleżance, niekoniecznie będzie też odpowiednie dla Ciebie.

Chcesz dobrze dobrać biustonosz? Zapomnij o tych rzeczach! 

  1. “Kupuję ten sam rozmiar i nigdy nie przymierzam stanika.” – Najczęstszy błąd! Piersi się zmieniają, szczególnie widać to podczas zmiany wagi. Jeśli waga idzie w górę, piersi potrzebują większy rozmiar stanika, jeśli waga idzie w dół, to rozmiar trzeba zmniejszyć. Dodatkowo często producenci mają inne rozmiary względem siebie. Zanim zdecydujesz się na zakup, zmierz się dobrze lub przymierz biustonosz, jeśli jest taka możliwość.
  2. “Trochę mały, ale i tak go kupię.” – Miseczka nie okala całej piersi, tylko trochę ją zakrywa, ale pierś po prostu wylewa się z miseczki. To jest bardzo częsty problem, który można łatwo wyeliminować. Przymierz kilka rozmiarów i zobacz, w którym staniku, Twoje piersi są najbardziej stabilne. Stań bokiem i sprawdź, czy z tego profilu piersi nie wylewają się z miseczek. Jeśli widzisz, że pierś wystaje, to znak, aby wziąć większy rozmiar.
  3. Preferuję jeden model biustonosza i tylko w standardowej rozmiarówce! – To kolejny bardzo częsty problem. Na rynku występuje wiele modeli biustonoszy właśnie po to, aby dobrać te najlepsze dla siebie. Każdy model jest dopasowany do innego kształtu piersi. Coś, co pasuje koleżance, niekoniecznie będzie też odpowiednie dla Ciebie.

Biustonosz – jak powinien leżeć? 

Wiele kobiet zastanawia się, dlaczego biustonosz odstaje. A odpowiedź jest prosta! Najprawdopodobniej jest źle dobrany albo nieodpowiednio wyregulowany. Aby stanik dobrze okalał piersi, powinien mieć dobrze wyregulowane ramiączki, a szerokość obwodu też musi być dopasowana do figury osoby noszącej. Luz w obwodzie powoduje przesuwanie się miseczki, a wtedy widoczne są fiszbiny stanika. Kolejnym powodem są po prostu zbyt duże miseczki lub źle dobrany model biustonosza do kształtu piersi. Dobrze dobrany stanik ma ramiączka, które nie wpijają się w ramiona, miseczki są całe wypełnione przez piersi, a pas stanika nie uwiera nigdzie w obwodzie. Mostek biustonosza powinien dobrze przylegać do klatki piersiowej. W innym przypadku warto wziąć inny rozmiar.

Jak dobrać biustonosz – najważniejsze pomiary 

Dobranie stanika to trudna sprawa.Aby dobrze dobrać biustonosz, trzeba wykonać kilka pomiarów, które pozwolą na dobranie odpowiedniej miseczki i obwodu stanika. 

Obwód pod biustem 

Stań prosto i przyłóż centymetr wokół ciała. Bardzo ważne, żeby był płasko i ściśle przylegał pod biustem. Obwód powinien być mierzony dosyć ciasno, tak aby można było swobodnie oddychać. Jeśli podczas pomiaru wyszło Ci np. 71/72, wtedy należy zaokrąglić w dół, czyli 70, a jeśli 73/74 to w górę do 75. Jeśli dobrze wymierzysz obwód, to stanik podczas ruchów rękami pozostanie na swoim miejscu, nie będzie się podnosił w górę, a fiszbiny nie będą się wbijały w ciało. 

Obwód w biuście czyli rozmiar miseczki

Ten pomiar najlepiej jest zrobić w miękkim biustonoszu. Centymetr należy przyłożyć na wysokości brodawek, tak aby miarka przylegała do ciała, ale nie może uciskać biustu. Podczas tego pomiaru można pochylić się do przodu i w ten sposób zmierzyć obwód. Aby poznać rozmiar miseczki, trzeba sprawdzić obwód piersi w specjalnej tabeli. 

Wyjątkowy biustonosz, dla wyjątkowej kobiety

Jeśli w Twojej głowie wciąż pojawiają się wątpliwości, jaki rozmiar i rodzaj stanika jest dla Ciebie odpowiedni, możesz skorzystać z usług brafitterki. Brafitting Marilyn to profesjonalna pomoc przy zakupie eleganckiej bielizny. Dostępne są biustonosze dla kobiet z każdym rodzajem piersi. Każda znajdzie coś dla siebie pośród koronkowych biustonoszy, biustonosza bez ramiączek, a nawet modeli dopasowanych do noszenia pod sukienki bez ramiączek.