Mroźne i śnieżne dni już za nami. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, pora więc też odpowiednio ją przywitać – wiosennym strojem. Pogoda jeszcze długo nie pozwoli nam wyjść
z domu z gołymi nogami, ale śmiało możemy spodnie zastąpić legginsami i rajstopami.
Idąc w ślad za polskimi i zagranicznymi gwiazdami show-biznesu. I to właśnie nogom sławnych celebrytek, ubranym  w rajstopy chcieliśmy się dziś bliżej przyjrzeć.

Głośnym hitem sprzed paru sezonów lansowanym m.in. przez Pradę i Moschino były intensywnie kolorowe kryjące rajstopy. W tym sezonie znów królują neonowe kolory.
Przede wszystkim cytrusy – żółć, pomarańczowy, limonka, kolor sezonu wg Pantone,
czyli mocny róż oraz dla równowagi – chłodny kobalt i błękit. Jest w czym wybierać,
co z pewnością ucieszy Americę Ferrerę, jak i szereg polskich gwiazd. Wczesną wiosną – deszczową polską wiosną, kolorów nigdy nie za wiele.

 
                                                         America Ferrera

                                                 Edyta Górniak
                                                 Viola Kołakowska 
Czerń chyba nigdy nie wyjdzie z mody, jest ponadczasowa. W dodatku kryjące, grube, czarne rajstopy są doskonałym trikiem, który wysmukli sylwetkę. Ten kolor możemy łączyć dosłownie ze wszystkim. Jeśli chcemy wyglądać bardzo elegancko i być wierne klasyce, możemy założyć do nich czarną lub popielatą sukienkę. Jednak przy tak stonowanej dolnej części stroju, możemy również zaszaleć zestawiając ją z odważnymi, wyrazistymi kolorami.
                                           Laura Samojłowicz

                                              Maja Bohosiewicz                                                      Anja Rubik


                                            Halinka Mlynkova
Nic tak skutecznie nie podkreśli kobiecego seksapilu, jak koronkowe rajstopy. Idealne na wieczór, wielkie wyjścia i spotkania z przyjaciółmi. Nogi prześwitujące przez czarny ażur delikatnie kuszą 
i prowokują. 
A gwiazdy to lubią! Rajstopy z koronki są niekwestionowaną gwiazdą ostatniego sezonu 
na salonach. 
Taki wzór na nogach wymaga jednak pewnej rozwagi przy komponowaniu reszty ubioru, 
nie przesadźmy więc z dodatkami lub zbyt wymyślną sukienką, najlepiej pasować będzie kreacja 
w czerni. Pamiętajmy też, że koronkowe rajstopy powinny zakładać raczej osoby, które nie mają zastrzeżeń do swoich nóg, bowiem ten motyw uwydatnia wszystkie niedoskonałości…

                             Taylor Momsen

                                        Aneta Kręglicka
                                                          Sharon Stone
                                       Viola Kołakowska
Kolejnym, modnym wzorem chętnie wybieranym przez gwiazdy, są cieniutkie rajstopy w kropki. 
Jest to wzór ładny i elegancki, jedna na tyle neutralny, że można nakropione rajstopy włożyć prawie do wszystkiego. Rajstopy ( ewentualnie pończochy) w kropki były widoczne w wielu sesjach modowych poprzednich sezonów, Elle, Vogue. Swoją premierę miały we francuskim Vogue’u w sesji z Anją Rubik zrealizowanej na ulicach Paryża. 


                                              Magda Mołek 

 
                                                               Dorota Rabczewska
                             Anna Prus
Oryginalne rajstopy urozmaicą każdą stylizację! Od tych w geometryczne czy romantyczne wzory, przez seksowne ze szwem, po grubsze, kryjące, wielokolorowe – każdy rodzaj rajstop nadaje ubraniom inny charakter. Gwiazdy dobrze wiedzą co najmodniejsze, bierzmy z nich przykład i bawmy się modą, zbliżająca się wiosna jest do tego doskonałą okazją!
Przy tworzeniu artykułu pomocne były: www.vintagegirl.pl, www.we-dwoje.pl, www.zeberka.pl, www.kimono.pl, www.i.dailymail.co.uk, www.lula.pl, www.kobieta.interia.pl, www.papilot.pl.