Patrizia Gucci

Włoska projektantka Patrizia Gucci wyłącznie dla MARILYN, stworzyła jedyną w swoim rodzaju kolekcję przeznaczoną dla nowoczesnych kobiet, które cenią sobie wyrafinowany design oraz luksus. Linia odznacza się niezwykłą stylistyką i zmysłowością. Kokardki, kratka, koronki, kryształki oraz kwiatowe aplikacje zapewniają nogom efektowny, kobiecy i błyszczący look. Kolekcja Gucci to biżuteria dla nóg.

Patrizia Gucci dla Marilyn 2020/2021

W tym sezonie w sprzedaży pojawi się piąta jubileuszowa kolekcja zaprojektowana dla marki Marilyn przez Patrizię Gucci. Inspiracją przy jej tworzeniu był własny styl projektantki oraz ulubione stylizacje, które zawsze zakłada na ważne okazje. Kobiety wybierając rajstopy z linii Patrizia Gucci for Marilyn poczują się niezwykle elegancko i wyjątkowo.

Kim jest Patrizia Gucci?


Patrizia Gucci jest prawnuczka Guccio Gucci, założyciela słynnego imperium mody i córka Paolo Gucci., Reprezentuje czwarte pokolenie znanej rodziny z Florencji we Włoszech. Przez 12 lat pracowała w rodzinnej firmie Gucci, swoją karierę rozpoczęła jako PR International w rodzinnej firmie reprezentując rodzinę, dbając o wizerunek marki, pracując również jako projektantka firmy. W międzyczasie ujawniała się coraz bardziej wszechstronnie.

Po odejściu z firmy w 1992 r., W 1996 r. Rozpoczęła własną działalność jako niezależny międzynarodowy projektant, projektując kolekcję mebli skórzanych. Następnie stworzyła własną markę akcesoriów modowych w Japonii oraz linię odzieży jeździeckiej dla amerykańskiej firmy, a także została dekoratorką wnętrz, która zaczęła dekorować swój własny dom opublikowany w Interior Magazine. W 2005 roku została zaproszona do Institute of European Designs S. Paolo w Brazylii, aby pokazać swoją kolekcję ceramicznych płytek mozaikowych i omówić swój talent projektanta w wielu dziedzinach, takich jak biżuteria, pościel, porcelana, odzież do oczu, sukienka i wkrótce.

Swoimi projektami mozaik udekorowała również strefę wellness w Apartamencie Prezydenckim hotelu Four Season w Stambule.

Kontynuowała współpracę z włoską telewizją Mediaset i Rai. Z powodzeniem poświęca się także malarstwu. Swoją karierę rozpoczęła jako malarka, a swoje wystawy indywidualne prowadziła w Bahrajnie, Florencji, Wiedniu, Budapeszcie, a teraz tworzy również swoje nazwisko w dziedzinie sztuki jako słynna malarka.

W trakcie swojej działalności była współpracowniczką włoskiego magazynu kobiecego „Donna Moderna”, a w 2005 roku została dziennikarką. Jest także autorką pięciu książek: „Mała książka o prostocie” Mondadori, „Single”, „Urok wolna kobieta ”,„ Charme ”, przetłumaczone na wiele innych krajów, takich jak Japonia, Korea, Rosja, Portogal, Brazylia. Indyk. Unghery, Rumunia i się rozwija. „Witajcie w swoim domu” Lindau, a ostatnio „Gucci”. Prawdziwa historia odnoszącej sukcesy dynastii Mondadori, przetłumaczona do tej pory w Chinach, Polsce, Serbii i nadchodzącej Rosji.

Patrizia Gucci to wszechstronnie utalentowana i wybitna twórcza osoba z Włoch, kraju o bardzo dobrej tradycji kulturowej.

Obecnie Patrizia Gucci pracuje jako projektant wnętrz, projektowanie mody oraz malarka / artystka we Włoszech i za granicą.

Studiowała 3 lata w „Istituto D'Arte Porta Romana” we Florencji, ukończyła studia na kierunku Projektantka Mody. Spędziła 5 lat w „Istituto d'Arte Ginette Martenot” we Florencji.

Zaprojektowała całe opakowanie dla szwedzkiej firmy kosmetycznej Idun, a także kolekcję porcelany dla bardzo znanej porcelany Hungerian Company Zsolnay. W 2005 roku zaprojektowała linię modowych strojów plażowych dla francuskiej firmy.

Obecnie projektuje również linię modnych rajstop w Polsce dla międzynarodowej firmy Marilyn.

Jest bardzo zaangażowana w projektowanie mozaik od małego włoskiego rzemieślnika.

Opera Gallery w Budapeszcie specjalizuje się w promowaniu międzynarodowych artystów współczesnych. Galerię prowadzi Grupa Badawcza Europa Authentica, której pracownicy posiadają wysokie kwalifikacje w dziedzinie sztuki współczesnej. Grupa zorganizowała wiele dużych wystaw z udziałem międzynarodowych artystów z całego świata. Wystawy te mają na celu ukazanie różnorodności i bogactwa różnych narodów i kultur oraz mają na celu umożliwienie odwiedzającym Galerii Operowej zapoznania się ze sztuką współczesną z różnych krajów. Po przejrzeniu dzieł Patrizii Gucci zaproszono członków Europa Authentica do Budapesztu, aby pokazać swój talent malarski węgierskiej publiczności i miłośnikom sztuki.

Daje widzowi właściwy obraz spokojnego, idyllicznego i wyjątkowego krajobrazu w postaci drzew oliwnych, starych willi, farm, toskańskich budynków i dróg wysadzanych cyprysami. Użycie wyrafinowanych kolorów podnosi wizualne doznania estetyczne i pobudza intuicyjne zmysły widza.

W 2009 roku w amerykańskim magazynie „Interiors” opublikowała swój dom we Florencji za gust i wyrafinowany styl.

W 2014 roku otrzymała nagrodę za sukcesy, pasję i profesjonalizm od Odrodzenia Polskiej Przedsiębiorczości w Łodzi od Pokojowej Nagrody Nobla Lecha Wałęsy.

Patrizia Gucci jest członkiem i ambasadorem Fundacji PROJEKT BEZ PRZEMOCY na rzecz pokoju i przeciw przemocy na świecie, dla której zaprojektowała rzeźbę noszącą nazwę ich logo „Wiązana broń”.

W rzeczywistości Patrizia Gucci mieszka i pracuje we Florencji (Włochy).

Wystawy główne

• 2013 zaprojektowała rzeźbę dla „Non-przemoc Project Foundation”

• 2009 Wystawa osobista, Galeria Opera Budapeszt Węgry „Bellezza Toscana” Sztuka współczesna

• 2007 Wystawa osobista, Grand Hotel Firenze Patrizia Gucci „Meraviglie dal mondo”

• 2004 Wystawa osobista, „ Impresja włoska ”Morwald im Ambassador w Wiedniu Austria.

• 2002 Wystawa osobista w Spazio Bertocci we Florencji Włochy

• Wystawa osobista 2000 w ambasadzie włoskiej w Wiedniu, Austria. Pokaz został zorganizowany z okazji kolekcji ceramiki zaprojektowanej przez Patrizię Gucci.

• Wystawa zbiorowa 2000 w Palazzo Vecchio „Premio Internazionale della Donna” we Florencji we Włoszech.

• Wystawa zbiorowa 2000 w Palazzina Mangani Fiesole dla artystów z Toskanii.

• 1998 Wystawa zbiorowa „Iris” w Chiostro SMNovella we Florencji we Włoszech.

• 1998 Wystawa osobista na dziedzińcu Palazzo Antinori pod patronatem Rządu Florencji i Administracji Kultury Florencji.

• 1997 Wystawa osobista w Le Royal Meridien, pod patronatem Ministra Spraw Gabinetowych i Informacji JE Mohammeda Al Mutawy w Bahrajnie.

Za wykazane wysiłki w jej karierze artystycznej w dziedzinie sztuk pięknych Komitet Grupy Badawczej Europa Authentica przyzna Patrizii Gucci „Artis Laudabilis Award”.

Nagrody

Patrizia Gucci wraz z „XXIV Edizione del Premio Internazionale Paolo Borsellino e Giovanni Falcone” odebrała nagrodę jako społeczne zaangażowanie w rzeźbę Fundacji „Non-Violence Art Project Foundation” 22 lutego 2019 w Izbie Deputowanych w Rzymie.

Patrizia Gucci w 2014 roku otrzymała nagrodę za sukces, pasję i profesjonalizm od osobistego dorobku Odrodzenie polskiej przedsiębiorczości w Łodzi od Pokojowej Nagrody Nobla Lecha Wałęsy.

Patrizia Gucci z „Premio Artis Laudabilis” została nagrodzona przez „Comitato del gruppo di ricerca europeo Authentica” w 2009 roku na Węgrzech.