miss polski
Nie każda z nas się do tego przyzna, ale jako małe dziewczynki śniłyśmy o balowej sukni i lśniącej koronie. Ostatecznie, zamiast zostać księżniczkami, rozpoczęłyśmy kariery lub założyłyśmy rodziny. Jest jednak kilka dziewczyn w Polsce, które nie porzuciły marzeń. Co roku biorą udział w niezwykłym wydarzeniu – walczą o koronę i tytuł Najpiękniejszej Polki. 

Konkursy Miss 

Pierwszy konkurs piękności nawiązywał do średniowiecznych tradycji rycerskich. Do ich odrodzenia doszło podczas turnieju w Eglinton w 1839 roku. Za najpiękniejszą kobietę uznano wówczas Księżną Somerset, Georgianę Seymour.
Pomysł podchwycił amerykański przedsiębiorca, Phineas Taylor Barnum, ale jego wybory najpiękniejszej w 1854 roku zostały zbojkotowane przez oburzone społeczeństwo. Potrzeba było kilku dekad i zmian obyczajowych. Tymczasem na popularności zyskiwały fotograficzne konkursy w gazetach. W taki sposób odbyły się między innymi wybory pierwszej Miss Polonia w 1929 roku. Tytuł zdobyła wtedy Władysława Kostakówna.
Dodatkowo od 1990 roku w Polsce istnieje konkurs Miss Polska.

Miss Polski 2015

W tym roku rywalizacja nabiera szczególnego charakteru. Finalistki obu konkursów: Miss Polski i Miss Polonia spotkają się na jednej gali. Spośród nich zostanie wybrana i ukoronowana jedna niekwestionowana królowa piękna. Będzie reprezentować nasz kraj w prestiżowym Miss World 2016.
Gala odbędzie się 6 grudnia w hali lodowej MOSiR w Krynicy-Zdrój. Zaplanowano występy takich gwiazd jak Patrycja Markowska i Sławek Uniatowski. Konkurs będzie transmitowany przez Telewizję POLSAT.
Tymczasem na nogach pojawi się…
…Marilyn, oczywiście. Jako oficjalny partner i sponsor wydarzenia, ale przede wszystkim ambasador ponadczasowego piękna. Na pierwszym planie znajdzie się nasza ekskluzywna marka bielizny i pończoch Poupee. Kandydatki do korony Najpiękniejszej Polki będą nosiły między innymi komplet Melody, Boogie czy Angel, a także kilka nowości, które pojawią się w sprzedaży w grudniu.
Niech zwycięży najpiękniejsza!